Op. Dr. Nuray Aydın

Op. Dr. Nuray Aydın

Nuray Aydın 1967 yılında Denizli-Acıpayam’da doğdu.

1984-1985 yılında Denizli İmam Hatip Lisesini birincilik ile tamamladı. Aynı yıl Eskişehir Tıp Fakültesine girdi. 1990 yılında mezun oldu. 1 yıl Niğde-Bor’da mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Almanya’ya gitti. 1993 yılında 2 yıl Almanca dil eğitimini Marburg Lessing- Kollege de tamamladıktan sonra Giessen- Frauenklinik de İhtisasa başladı. Kadın-Doğum ihtisasını 1993-1997 yılları arasında Giessen’de eğitimine devam etti. Türk-Alman Sağlık Vakıflarında da Giessen’de çok sayıda oradaki Türk kadınlarına sağlıkla ilgili bilgilendirme toplantıları yaptı. sezeryan sonrası vajinal doğum ,makat dogum, ikiz gebeliklerin doğumlarını yaptırdı. Bu süre içinde 2 yılı aşkın jinekolojik onkoloji bölümünde çalıştı.. Son 2 yılda Heidelberg St. Josepf hastanesinde ihtisasını tamamladı. Özellikle bu hastanede su içinde doğumları yaptırdı.

Uzmanlığını Baden  Wüttenberberg eyaletinde aldı. Sonra Türkiye’ye döndü. İstanbul Çapa’dan denkliğini aldı

2002 Yılından bu yana Denizli’de özel muayenede kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak hizmet vermektedir. Bu arada yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çok sayıda kongre ve sempozyuma katılmıştır. Normal doğum taraftarı bir hekimdir. i İstanbul Doğum Akademisinde 9 ay 10 gün süren doğuma hazırlık ve doğum eğitimini almıştır. Denizli de ilk doğal doğum merkezini kurmuştur.

Doğuma hazırlık eğitimleri emzirme ve loğusa bakımı gebelik yogası doğum sonrası evde bakım hizmetleri ekibimiz tarafından yürütülmektedir 

Evli ve iki çocuk sahibidir.İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.